failed to copy /mnt/clvr-extra-disk/www/katerinachrobakova.cz/public_html/wp-content/plugins/divicommerce//single-product.php to /mnt/clvr-extra-disk/www/katerinachrobakova.cz/public_html/wp-content/themes/Divi/single-product.php...

8 + 1 DŮVODŮ, PROČ SE ZAMILOVAT DO PLSTĚNÍ

Už jste to někdy zkusili? Že ne? Pak je ta pravá chvíle se do toho pustit a zamilovat se do plstění! Ale varuji vás. Plstění je silně návykové a lehce si na něm vytvoříte “závislost”:) I přes to vám doporučuji pokračovat a dozvědět se, proč je lehké se do plstění zamilovat…

 

  • OVČÍ ROUNO JE PŘÍRODNÍ MATERIÁL…Plstěním využíváte přírodní zdroje, které nám příroda nabízí. Nejde o žádnou synteticky vyráběnou umělotinu. Prostě jen zpracujete to, co na zemi přirozeně vzniká. Ovčí rouno je tedy vhodné i pro tvoření s dětmi.

 

  • JEDEN MATERIÁL, MNOHO ZPŮSOBŮ VYUŽITÍ…Napadlo by Vás, že toto všechno jde plstěním vyrobit? Náušnice, náramky, přívěšky, brože, plstěné dredy, bytové dekorace, obrazy, hračky pro děti i čtyřnohé kamarády, víly a skřítky, zvířátka, šály, čepice, barety, kabelky, rukavice, vesty, kabáty nebo třeba i na míru plstěné papuče.

 

  • MALÁ FINANČNÍ INVESTICE DO ZAČÁTKU…Toto pravidlo platí hlavně pro plstění suchou technikou. Potřebujete k němu jen ovčí rouno, plstící jehlu a podložku na plstění. Jsou to pomůcky, které koupíte v řádu desítek korun. K mokrému plstění toho budete potřebovat o trochu více. Ale některé z pomůcek jako je třeba mýdlo, rozprašovač, starou záclonu nebo bublinkovou fólii už třeba doma máte. Takže ani náklady na mokré plstění nebudou závratné.

 

  • SNADNÁ DOSTUPNOST MATERIÁLU…Dnes se výše jmenované pomůcky dají koupit ve většině kamenných hobby krámků. Podstatně větší výběr pomůcek a různých druhů  ovčího rouna pak najdete v internetových obchodech.
  •  LEHKOST A SKLADNOST MATERIÁLU…Jak zjistíte, ovčí rouno je velmi lehké. Proto vám na jeho uskladnění bude stačit středně velká krabice, do které se vlezou i ostatní pomůcky potřebné k plstění. A pokud se do plstění zamilujete tak jako já, rádi si místo na další krabice najdete:)

 

  • JEDNODUCHOST…Nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Plstění je prostě snadné a jednoduché:)

 

  • OVČÍ ROUNO JE MAZANÉ…Stále mě nepřestává fascinovat, jak drží zaplstěná vlna pohromadě. Není k tomu zapotřebí jehla a nit, speciální lepidlo ani tavná pistole. Ovčí rouno má totiž za ušima:) Má na sobě malé šupinky, které si můžeme představit jako malé zoubky. Při plstění se pak jednotlivé zoubky do sebe jakoby zakousnou a vše pak drží pohromadě. Geniálně jednoduché!

 

  • ROUNO VONÍ PO OVEČKÁCH…Pokud se vám do ruky dostane ovčí rouno přírodní barvy (tedy zejména to nebarvené), nezapomeňte si k němu přičichnout…já osobně vůni oveček miluji!

A jeden veledůležitý důvod na konec.

  • VYČISTÍTE SI HLAVU…Znáte ten pocit, kdy je vaše hlava plná úkolů, plánů a všeho, co by se mělo udělat? Já ano. Když ale vezmu do ruky plstící jehlu a začnu tvořit, je to pro mě jako meditace v pohybu. Starosti odplouvají někam daleko, hlava se čistí a stává se lehčí a lehčí. Svět okolo mě jako by se zastavil a najednou je mi krásně. Tady a teď, jen já, rouno a tvoření

 

Tak co, už se těšíte na svoje první výrobky :)? Pokud vás plstění nadchlo, mrkněte na připravovaný návod jak vyrobit plstěné kuličky. Je to jednoduché a rychlé. A že už víte, jak na to?  I pro vás je v ebooku něco navíc ve formě 8 nápadů na využití plstěných kuliček při tvorbě šperků a bytových dekorací.

Přeji vám krásné dny na vlně tvoření 🙂

Katka Chrobáková